توضیحات کامل :

پاورپوینت بررسی سندرم رت در 40 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت  pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

فهرست مطالب

مقدمه

سبب شناسی

تشخیص و خصوصیات بالینی

ملاكهای تشخیصی سندرم رت  بر مبنای DSM IV

درمان

 

بخشی از متن

مقدمه:

اختلال رت ( Rett disorder) پیدایش چندین نقص اختصاصی به دنبال یک دوره کارکرد طبیعی پس از تولد است.این کودکان دچار مشکلات اجتماعی, ارتباطی و رفتاری بوده و در مهارت های مربوط به فکر کردن و یادگیری نقص دارند. اختلال رت تنها در دختران یافت می شود.

سندرم رت یک اختلال neuroudevelopmental است که یکی از شایع ترین علل MR در زنان می باشد. بروز این سندرم در جوامع انسانی 1 در 10000 یا 1 در 15000 است.

سندروم رت (Rett syndrome) از اختلالات نادر پسرفت رشد نوزادان می باشد که ناشی از مشکلات رشد مغزی است. نوزاد تا سن 5 ماهگی از هر لحاظ رشدی طبیعی دارد. بین 6 ماهگی تا 48 ماهگی کودک دچار مشکلات تنفسی پیشرونده شده و تکلمات و آموخته های قبلی از بین می رود. این اختلال "فقط در دختران" رخ می دهد. اختلال رت اختلالی پیشرونده است.

سندرم رت به عنوان دومین عامل شایع MR در زنان بعد از DS مطرح است. بروز رت در فرانسه 0.558 در 10.000 در بین زنان 15-4 ساله است که با سایر کشورهای اروپائی تفاوتی نمی کند.

بیماران با سندرم کلاسیک رت تا سن 18-6 ماهگی عادی هستند و بعد از آن در گفتار و استفاده کارامد از دستان خود دچار مشکل می شوند و در آن ها میکروسفالی ، غش، اوتیسم، آتاکسی، هیپرونتیلاسیون و حرکات پرتابی دستان افزایش می یابد تا نهایتاً به یک شرایط ثابتی رسیده و بیمار معمولاً زنده می ماند و به سن بزرگسالی می رسد.

و ...